Chcete se na něco zeptat? Zanechte nám vzkaz
Doprava
po celé ČR zdarma

Založení trávníku

O zátěžový i běžný travní koberec nejdříve rok pečujeme v travní školce - hnojíme ho, postřikujeme plevel, zaléváme. Teprve pak je připraven pro pokládku, u které si můžete vybrat z 3 možností.

  1. Zakládání trávníku na klíč
    Travní koberec vám dovezeme, upravíme terén a trávník položíme.
  2. Úprava terénu na klíč, pokládka svépomocí
    Travní koberec dovezeme a upravíme terén, pokládku si zajistíte sami. Poradíme vám, jak na to – jestliže máte zkušenosti se zahrádkařením a chuť do práce, měli byste to zvládnout.
  3. Vše svépomocí
    Travní koberec dovezeme a další práce – úpravu terénu a pokládku – si zajistíte sami. Nejprve s vámi ale probereme, jak jsou tyto práce náročné, abyste měli jistotu, že vše sami zvládnete.

„Po položení trávník během 3 dnů koření a do 14 dnů je trvale uchycen,  jako by byl na vašem pozemku odjakživa.“
- René Purkar, odborník na travní koberce

Kdy se trávník pokládá?

Travní koberce se dají pokládat, dokud venkovní teplota dosahuje alespoň 5 °C. Vhodná doba pro založení nového trávníku je tedy většinou od března do listopadu, záleží samozřejmě na aktuálním počasí.

POPTAT TRAVNÍ KOBEREC

 

Dalším faktorem, ovlivňujícím pokládku, je déšť. Pokládka trávníku se nedá realizovat pokud prší. To se týká jak travní školky, travní pruhy se nesmí řezat a stáčet mokré, tak i místa pokládky, kde se tráva nedá pokládat do rozbahněného podkladu. Trávník je živý materiál a v mokru se pochopitelně spustí proces odumírání, rozkladu, hnití, což brání pokračujícímu úspěšnému životu trávníku na novém místě.

V ideálním případě ráno seřízneme trávník v travní školce a dovezeme jej na místo pokládky. V odpoledních až večerních hodinách pokládáme trávník u zákazníka. Je třeba, aby doba mezi seříznutím ve školce a pokládkou byla co nejkratší.

Vážení zákazníci, ať to vypadá vše komplikovaně a předpovědi počasí se někdy na poslední chvíli mění, tisíce metrů čtverečných námi položených živých trávníků svědčí o tom, že realizace se dá uskutečnit. Jen někdy "příroda hraje" a my vás v tomto případě prosíme o pochopení, pokud to napoprvé nevyjde. Operativně vám nabídneme nový termín a snažíme se být ohleduplní, dorazíme např. ve dvou posádkách, aby pokládka trvala co nejkratší dobu. Zavolejte nám prosím nejlépe 1-2 dny před pokládkou na tel. č. 735 945 640